Babcia kontra zima - 1:0Świętowanie czas zacząć, bo to pierwszy Dzień Babci dla Wiktora Babci Grażynki. Chociaż mieszka daleko  i na co dzień nie może Wiktora tulić i rozpieszczać, to właśnie Babcia nauczyła go kosi kosi łapci, zrobiła mu pierwszą tartą marchewkę z jabłuszkiem, a na szydełku wyczarowała magiczną zimową czapkę tatarską, która mimo mięciutkiej łagodności owczej wełny, z której jest zrobiona odkrywa niesforną, narowistą i rogatą duszę naszego ancymonka :) I chociaż ostatnimi czasy Wiktor pała dziką nienawiścią do wszelkich okryć i nakryć, to czapka od Babci znalazła u niego spore uznanie. Super wnuczek, co nie?

Najlepsze życzenia dla naszej Babci i wszystkich innych Babć - niech spełniają się Wasze marzenia, a Wasze życie kwitnie i rozkwita coraz pełniej. Odkrywając nowe pokłady miłości dla kolejnego pokolenia rozbrykanych chłopców i dziewczynek nie zapominajcie proszę o sobie i swoich pragnieniach! I niech Wasz trochę może stereotypowo pachnący szarlotką i otulony wełną świat daje nam i naszym dzieciom ukojenie...

A ponieważ znacie moje zamiłowanie do rymowania, to i tym razem bez rymu się nie obejdzie. Ale będzie to rym mistrzowski autorstwa Wandy Chotomskiej:


Nie ma jak babcia ,
jak babcię kocham ,
bez babci byłby kiepski los.
Jak macie babcię to się nie trapcie ,
bo wam nie spadnie z głowy włos.

PS (ale bardzo ważne) Niestety Wiktor nie mógł poznać swojej drugiej Babci, mojej Mamy. Tak bardzo tego żałuję, bo wiem, że byłaby świetną babcią. Nauczyłaby Wiktora wygrywać na pianinie kilka piosenek, a latem jadłaby z nim kilogramy czereśni i tony słonecznika. Swoim trochę teatralnym głosem czytałaby mu bajki (a dopóki byłoby mu to bez różnicy, to raczej Politykę i Przekrój ;)). A jakby podrósł i miał prawdziwie dorosłe problemy, to zawsze znalazłaby sposób na wyjście z sytuacji. Będę pilnować jego o niej pamięci bez pamięci.

2 komentarze:

shotsandlife pisze...

Piękne "PS":-)))

Aldona pisze...

Piękne życzenia, a czapusia cudowna dla ślicznego chłopczyka:)

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...